VYDAJTE SA NA EXPEDÍCIU MAGICKÉ MIESTA ŠVAJČIARSKA SO MNOU...Ahojte volám sa Libuša a na tejto ceste Vás budem sprevádzať .
 
Porozprávam Vám môj príbeh. 
 Na Slovensku som pracovala v roku 2015 za minimálny plat a tak som hľadala alternatívy( vtedy ešte ako samo-živiteľka). Chodila som v práci na kurz nemčiny a sama som sa denne počas cesty električkou vzdelávala v nemčine, len tak aby som cvičila pamäť. Nebolo to jednoduché ani dnes nie je. Dar učenia jazykov nemám a čo som sa naučila je fakt vydreté, ťažko vydreté. Dosť som si za posledné roky zažila, ale stále verím, že sa niečo zmení k lepšiemu. Verím že dobrý človek bude za svoju dobrotu odmenený. Ale aj tak som sa stále učila po krôčikoch. Jedného dňa mi dali v práci možnosť vycestovať do Švajčiarskej rodiny ( 9/2016). Dlho som rozmýšľala, lebo deti boli ešte malé, ale keďže som mala a mám výborného partnera ( od r. 2016 ) tak sme sa rozhodli, že pôjdem. 
Prinajhoršom sa vrátim...
Takto to začínalo... 
Na začiatku to bolo veľmi veľmi veľmi veľmi ťažké....mala som problém rozumieť (mala som nemčinu na rozhraní A1-A2)....nebola tam moja rodina....neboli tam moje deti...nebola tam žiadna kamarátka, ktorá by mi pomohla s prekladom....žiadna pekná rozprávka....na všetko sama...nikto mi nič nepomohol....ale....postupom času som sa okukala. Nevzdávala som sa a nevzdávam sa učiť, mám rôzne aplikácie v telefóne a tie mi pomáhajú (aj keď priznám mám po mnohoročných obrovských
stresoch zdravotné problémy a aj problém s pamäťou)....čo už....   
 
Popri mojej práci vo Švajčiarsku som musela raz v týždni cestovať. Mala som a mám relatívne dobrú prácu v domácnosti, občas psychicky ťažšiu. Takže dobre padne oddych a cestovanie...
Som človek, ktorý sa veľmi rýchlo zžije z realitou a nemám problém sa prispôsobiť. Preto, keď som už musela ísť z domu, tak som v cestovaní našla záľubu a neskôr aj možno trochu závislosť. Trvalo mi to pár týždňov sa zorientovať. Zbierala som aj dobré rady od kolegýň, kým som našla ten najjednoduchší a najlacnejší spôsob prepravy a cestovania vo Švajčiarsku.
Po krátkom čase som si kúpila mesačník, ako na Slovensku. Cena záleží od kantónu v ktorom sa pohybujete a od toho, či už máte pracovné povolenie a pracovnú zmluvu.
Ja som v tom čase medzi rokmi 2016-2019 pracovala v kantóne Basseland. 
V tomto kantóne je množstvo hradov a historických miest, ktoré sú pre domácich voľne prístupné poprípade zaplatíte, len nízke vstupné. To je v mnohých Švajčiarskych hradoch. Buď na hradoch bývajú pôvodné historické rody, alebo si ho proste niekto prenajme.
 
Mňa vždy fascinovali hrady, zámky, kaštiele a rôzne historické budovy.

Pamätám si na základnej škole, keď sa chodilo po rôznych fakultatívnych výletoch a po historických pamiatkach. Vtedy som zažívala prvé kontakty s históriou.
  
Keď som sa dostala do Švajčiarska bola som užasnutááááá touto pre nádhernou prírodou a architektúrou. Naplnila ma obrovskou neskutočnou láskou a v konečnom rozsahu maximálnou pokorou.
Domáci Švajčiari sa o všetko starajú. Je tu tak prekrásne. Nedá sa to ani slovami opísať. Veľa krát sa mi stalo, keď som bola, pod tými obrovskými kopcami myslím Alpy, až vtedy si uvedomíte, aký ste slabý a malý, že ste len, miniatúrny článok niečoho mega obrovského, čo je nejako neviditeľnevpoprepájané a spája to vesmír v obrovskej mega-harmónii....
 
Švajčiarsko bolo prakticky vojnou nedotknuté a preto, sú skoro všetky pamiatky v takmer pôvodnej rokmi nedotknutej forme. Architektúra sa líši od kantónu ku kantónu. Je viditeľný architektonický smer, či už ku Taliansku, Francúzsku, Nemecku. V každom kantóne je to rôzne. Je to podobné, ako u nás na Slovensku. Orava má tiež inú architektúru , ako Horehronie alebo Spiš.
 
A takto jednoducho som sa zamilovala do prírody  a do krás histórie. Verím, že aj vy si túto prenádhernú krajinu zamilujete ako aj ja........ 
Rada sa s Vami podelím o  kúsok niečoho VIAC čo uvidím a rada budem Vašimi očami...... 


TU JE LEN ZLOMOK Z TOHO, ČO NÁJDETE V E-BOOKU...

  • POZOR: Vaše náklady za cestovanie môžete znížiť na úplné minimum.
  • Ukážem Vám krásne fotky z týchto miest.
  • Povediem Vás presne krok za krokom.
  • Dozviete sa mnohé a zaujímavé historické informácie o hradoch.
  • Budete mať možnosť  dozvedieť sa na čo momentálne slúžia.